Tuluza – Langue Onze Sud-Ouest

Szkoła: Szkoła Langue Onze Sud-Ouest, od 1984 roku specjalizująca się w prowadzeniu kursów języka francuskiego dla obcokrajowców, mieści się w centrum Tuluzy, historycznej stolicy Langwedocji, krainy geograficznej położonej w południowo-zachodniej Francji. Budynek szkoły znajduje się w kamienicy o typowej południowo-francuskiej architekturze, 5 minut spacerkiem od takich lokalnych atrakcji jak Kapitol, ratusz miejski, uniwersytet czy katedra St. Sernin. Jest członkiem międzynarodowej grupy szkół TANDEM, oferujących unikalny program TANDEM, polegający na bezpośrednich spotkaniach poza lekcjami pomiędzy uczestnikiem kursu a osobą mieszkającą w danym państwie i posługującą się językiem tam obowiązującym (native speaker). Pozwala to na udoskonaleniu znajomości języka obcego w codziennych sytuacjach.

Wykładowcami w Langue Onze Sud-Ouest są tylko Francuzi (native speakers)  z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka francuskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 3,5 godziny dziennie w godzinach od 9.15 – 13.00.  Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 10 osób, co w zauważalny sposób pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach.  Kurs obejmuje 17,5 godziny tygodniowo i prowadzony jest na sześciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku francuskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne),  poprzez kursy dla średniozaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka francuskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem francuskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu (ustnego oraz pisemnego) w celu określenia stopnia znajomości języka francuskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Inne kursy:

Kurs łączony (combined course) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten jest połączeniem kursu intensywnego z dodatkowymi godzinami zajęć indywidualnych z lektorem.

Zajęcia indywidualne, kurs standardowy (4 godziny tygodniowo), kursy języka handlowego – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Tuluzie , wycieczkach do innych miejscowości francuskich, wyjazdach na plaże Morza Śródziemnego. Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeów, projekcje arcydzieł kinematografii francuskiej, udział w miejscowych wystawach sztuki, wieczorkach tanecznych, konferencjach i panelowych dyskusjach tematycznych.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jedno- lub dwuosobowe przy rodzinach francuskich (z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli), samodzielne wynajmowane mieszkania dzielone wraz z Francuzami na stałe mieszkającymi w Tuluzie oraz miejsca w hotelach i pensjonatach.

Transport: Do Tuluzy najlepszym środkiem komunikacji jest:

 • samolot (czas podróży ok.6 godzin, wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Tuluzy w godzinach południowych z międzylądowaniem w Paryżu),
 • autokar (czas podróży ok. 34 godziny)

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: szkoła oferuje zorganizowane zajęcia pozalekcyjne raz w tygodniu. Uczestnicy kursu ponoszą koszty związane tylko z biletami wstępów do zwiedzanych obiektów oraz z transportem. W czasie weekendów organizowane są wycieczki poza Tuluzę (dodatkowo płatne).
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursu do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.

Przykładowa cena:

Pobyt 2-tygodniowy (35 godzin zajęć językowych) + zakwaterowanie z mieszkańcami Tuluzy w pokoju jednoosobowym

3 950,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.