Nicea – Ecole France Langue

Szkoła: Szkoła France Langue, od 1984 roku specjalizująca się w prowadzeniu kursów języka francuskiego dla obcokrajowców, mieści się w centrum Nicei, w pobliżu Place Masséna, zaledwie kilka kroków od Lazurowego Wybrzeża. Do dyspozycji uczestników jest 9 przestronnych sal, w których prowadzone są zajęcia, sala audiowizualna (wyposażona w magnetofony, video oraz CD) oraz sala komputerowa z bezpłatnym dostępem do Internetu. Wykładowcami w Langue France są tylko Francuzi (native speakers) z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka francuskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie. Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 12 osób, co w zauważalny sposób pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na pięciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku francuskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne) poprzez kursy dla średnio zaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka francuskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem francuskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie jego aspekty). Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu (ustnego oraz pisemnego) w celu określenia stopnia znajomości języka francuskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Inne kursy: Kursy specjalne: zajęcia indywidualne (możliwość zakwaterowania u nauczyciela), kurs przygotowujący do egzaminu D.E.L.F., kursy języka handlowego (możliwość przygotowania do egzaminu Chambre de Commerce et d’Industrie de Paris), kursy dla osób powyżej 50 roku życia, kursy dla projektantów mody, malarzy, grafików komputerowych, miłośników kuchni francuskiej – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Kursy specjalne: zajęcia indywidualne (możliwość zakwaterowania u nauczyciela), kurs przygotowujący do egazminu D.E.L.F., kursy języka handlowego (możliwość przygotowania do egzaminu Chambre de Commerce et d’Industrie de Paris), kursy dla osób powyżej 50 roku życia, kursy dla projektantów mody, malarzy, grafików komputerowych, miłośników kuchni francuskiej – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Nicei, wycieczkach do innych kurortów Lazurowego Wybrzeża (m.in. Cannes, Antibes, Saint-Tropez, Eze Village) oraz do innych francuskich miejscowości (m.in. Entrevaux, Saint-Jean-Cap- Ferrat, Grasse – stolica przemysłu perfumeryjnego). Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do kina, teatru, muzeów, na dyskoteki, na plaże.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jedno- lub dwuosobowe przy rodzinach francuskich (z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli), w samodzielnych wynajmowanych mieszkaniach oraz w hotelach.

Transport: Do Nicei najlepszym środkiem komunikacji jest samolot (czas podróży ok. 2,5 godziny, wylot z Polski w godzinach południowych, przylot do Nicei w godzinach popołudniowych).

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs nie obejmuje zajęć pozalekcyjnych.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od godz. 16 w niedzielę poprzedzającą rozpoczęcie kursu do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
 • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny.
 • W przypadku uczestnictwa w kursie osoby poniżej 18 roku życia obowiązkowo należy wykupić ubezpieczenie zdrowotne na czas trwania kursu.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć językowych) + zakwaterowanie przy rodzinie ze śniadaniami

4 330,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.