Paryż – Ecole France Langue

Szkoła: Szkoła: Szkoła „ECOLE FRANCE LANGUE” znajduje się w samym centrum Paryża, kilka kroków od Placu Victora Hugo. Wszystkie sale są przestronne i odpowiednio wyposażone, co pozwala na szybkie i efektywne poszerzanie znajomości języka francuskiego. Warto podkreślić, że do szkoły można dostać się łatwo każdym środkiem transportu miejskiego. Szkoła ECOLE FRANCE LANGUE od wielu lat specjalizuje się w nauczaniu języka francuskiego dla cudzoziemców. Wykładowcami w są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka francuskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne w godzinach 8.30 – 12.25, 12.55 – 16.05 lub 16.20 – 19.30. Zajęcia prowadzone są w małych grupach co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin zegarowych tygodniowo i prowadzony jest na sześciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku francuskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średnio zaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka francuskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem francuskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka). Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu w celu określenia stopnia znajomości języka francuskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na umiejętność komunikacji werbalnej. Duża cześć zajęć to ćwiczenia sytuacyjne, pozwalające w szybki i ciekawy sposób poszerzyć umiejętności językowe uczestnika. Wykładowcy wykorzystują również najnowsze podręczniki do nauki języka francuskiego, własne materiały autorskie, oryginalne materiały zaczerpnięte z prasy i telewizji francuskiej oraz wiele materiałów audio-wizualnych. Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy:

Kurs semestralne (trzymiesięczne), kursy języka handlowego (Business French), zajęcia indywidualne, kursy języka prawniczego, kursy połączone z praktyką pracowniczą – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach z przewodnikiem po Paryżu, projekcjach francuskich filmów, spotkaniach na temat francuskiej literatury, kultury czy sztuki. ECOLE LANGE FRANCE organizuje również wspólne wyjścia do restauracji oraz zajęcia sportowe w pobliżu szkoły (m.in. piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy).

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania na czas trwania kursu. Szkoła pośredniczy w wynajęciu pokoju przy rodzinie francuskiej z możliwością korzystania z kuchni bądź z posiłkami przyrządzanymi przez gospodarzy. Mieszkania rodzin goszczących znajdują się w różnych miejscach Paryża, całkowity czas dojazdu do szkoły środkami komunikacji miejskiej nie przekracza 45 minut. Istnieje również możliwość zakwaterowaniu w domach studenckich (pokoje jednoosobowe z łazienką) jak również w samodzielnych mieszkaniach.

Transport: Do Paryża można dostać się następującymi środkami transportu:

autokar –  czas podróży ok. 28 godzin, wyjazd z Polski w godzinach rannych, przyjazd do Paryża w godzinach popołudniowych następnego dnia,

samolot – czas podróży ok. 2 godzin, wylot z Polski w godzinach południowych, przylot do Paryża w godzinach popołudniowych,

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestniczenia w  zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty posiłków oraz bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursu do soboty po zakończeniu kursu.
 • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/ dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/ dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny. Cena kursu nie obejmuje kosztu podręczników (ok. 30 €)

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym u domu studenckim

4 590,- zł

stan na dzień 03-06-2019 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.