Strasbourg – CIEL de Strasbourg

Szkoła: Szkoła „ Ciel de Strasbourg“, znajduje się w centralnej części Strasburga, siedziby Parlamentu Europejskiego, Rady Europy oraz innych jednostek administracyjnych Unii Europejskiej. Strasburg jest również powszechnie znanym centrum ekonomicznym, naukowym i uniwersyteckim. Strasburg jest metropolią znaną ze swych zabytków architektonicznych, wydarzeń kulturalnych oraz łagodnego klimatu przez cały rok.

„Ciel de Strasbourg” , oddalona zaledwie o ok. 10 minut tramwajem od centrum historycznego miasta, jest renomowaną szkołą, istniejącą już od 30 lat. Dla swoich słuchaczy szkoła, mieszcząca się w Centrum Szkoleniowym Izby Przemysłowo-Handlowej Strasbourga, udostępnia m.in. salę komputerową z bezpłatnym dostępem do Internetu oraz bogato wyposażoną bibliotekę. Zajęcia prowadzone są najnowocześniejszymi metodami nauczania w odpowiednio do tego przystosowanych warunkach. Szkoła Ciel de Strasbourg jest akredytowanym centrum egzaminacyjnym Alliance Française oraz Chambre de Commerce et d’Industrie de Paris.

Wykładowcami w CIEL de STRASBOURG są tylko nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka francuskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na intensywnym wakacyjnym kursie języka ogólnego (cours intensifs d’été) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie w godzinach od 9.00 – 12.00 oraz od poniedziałku od środy w godzinach od 13.30 do 16.00 . Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 15 osób a wykładowcy dokładają wszelkich starań aby każdy uczestnik kursu jak najlepiej wykorzystywał czas a jednocześnie zapewniają miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach.. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na różnych poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku francuskim.

Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka francuskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem francuskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu w celu określenia stopnia znajomości języka francuskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Po zakończeniu kursu słuchacz dostaje świadectwo uczestnictwa w kursie.

Inne kursy:

Kurs języka ogólnego (langue générale) – zajęcia obejmują 15 godzin lekcyjnych w tygodniu a kurs prowadzony jest na różnych stopniach znajomości języka francukiego.

Kursy specjalne: zajęcia wieczorowe, kursy języka handlowego, zajęcia indywidualne, kursy specjalistyczne na życzenie klienta, kurs przygotowujący na studia francuskie – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

 Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Strasbourgu (m.in. zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego oraz Rady Europy), wycieczkach do innych alzackich miejscowości.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednosobowe przy rodzinach francuskich (z możliwością korzystania z kuchni bąź z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli), w pensjonatach (znajdujących się w centrum miasta), w samodzielnych wynajmowanych mieszkaniach oraz w hotelach .

Transport: Do Strasbourga najlepszym środkiem komunikacji jest:

 • samolot (czas podróży ok. 6 godzin, wylot z Polski w godzinach południowych, przylot do Strasbourga w godzinach popołudniowych z międzylądowaniem w Paryżu),
 • autokar (czas podróży ok. 22 godziny).

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs nie obejmuje zajęć pozalekcyjnych.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie w niedzielę poprzedzającą rozpoczęcie kursu do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
 • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna.
 • Minimalny okres uczestnictwa w kursach organizowanych przez CIEL de Strasbourg wynosi 2 tygodnie. Kursy może być przedłużany o kolejne okresy dwutygodniowe.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym u rodziny ze śniadaniami i kolacjami.

4 250,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.