Montpellier – Institut de Langue/Culture Française „ODYSSEA”

Szkoła: Szkoła CF Institut de Langue/Culture Française mieści się w historycznym centrum miasta w stylowym XVII wiecznym, odnowionym budynku. Nauczycielami są osoby wysoko wykwalifikowane, z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć na różnych poziomach. Tworzą oni przyjazną atmosferę na zajęciach, a ich entuzjazm motywuje do nauki. Szkoła oferuje swoim słuchaczom dostęp do internetu w siedzibie szkoły. Montpellier jest miastem kosmopolitycznym. Bogate w historię i kulturę jest również doskonałym miejscem na wypoczynek. Położone jest na południu Francji, w pobliżu Morza Śródziemnego.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (French Standard Course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie. Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 6 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo + 2 godziny warsztatów i prowadzony jest na czterech poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku francuskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średnio zaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka francuskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem francuskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie jego aspekty). Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu językowego w celu określenia stopnia znajomości języka francuskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom. Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy: Kursy intensywne języka ogólnego obejmujące 28 godzin zajęć tygodniowo, kursy specjalistyczne, zajęcia indywidualne. Szkoła proponuje również zajęcia z zakresu smakowania sera i wina.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach i w weekendy. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po mieście, wyjściach do teatru, opery, kina czy muzeum, wycieczkach po regionie, zajęciach sportowych.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednoosobowe przy rodzinach francuskich z posiłkami w hotelu studenckim lub z innymi uczestnikami kursu. Dla osób potrzebujących więcej prywatności istnieje możliwość zakwaterowania w hotelu.

Transport:
Do Montpellier można dostać się następującymi środkami transportu:

 • samolotem – czas podróży ok. 8 godzin (z międzylądowaniem w Paryżu)
 • autokarem – czas podróży ok. 30 godzin

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty wycieczek poza Montpellier, posiłki, bilety wstępu do odwiedzanych obiektów.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursu do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
 • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny.

 Przykładowa cena:

Pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych w grupie maksymalnie 6-osobowej) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym u rodziny ze śniadaniem

4 270,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:
W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.