Getynga – Sprachzentrum

Szkoła: Szkoła Sprachzentrum, znajduje się w samym centrum Göttingen, gdzie używany jest najczystszy niemiecki, w pobliżu kościoła Św. Joachima, z widokiem na uniwersytet i Weendestrasse, niedaleko fontanny Gänseliesel – miejsca spotkań młodzieży w otoczeniu  czarujących kafejek, restauracji, butików, księgarni i kin. Dzięki centralnemu usytuowaniu Göttingen uczestnicy kursu w czasie weekendu mogą wybrać się na wycieczki po najbardziej znanych niemieckich miastach.

Sprachzentrum należy do grupy TANDEM Schools – gwarantującej wysoki poziom kształcenia. Jest niewielką szkołą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, co daje jej specyficzną, przyjazną atmosferę i jednocześnie zapewnia kursy wysokiej jakości.

Wykładowcami w Sprachzentrum są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym oraz wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców.  Charakteryzują się entuzjazmem i indywidualnym podejściem do każdego studenta. Zajęcia odbywają się w małych grupach, maksymalnie 12 uczestników i prowadzone są z użyciem ciekawych, nowoczesnych materiałów. Do stałej dyspozycji studentów są bogato wyposażone: biblioteka oraz wypożyczalnia kaset video. Uczestnicy kursu mogą korzystać z komputerów i internetu.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie rano i prowadzone są w godzinach 9.00-12.30.  Maksymalna liczba uczestników w grupie to 12 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach.  Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na sześciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku niemieckim, po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średnio  zaawansowanych  (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka niemieckiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem niemieckim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie jego aspekty).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu w celu określenia stopnia znajomości języka niemieckiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Po zakończeniu zajęć słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Kurs intensywny jest też prowadzony w czasie wakacji. Przeznaczony jest dla osób powyżej 16 roku życia. W cenę kursu wliczone są: transfer z lotniska lub dworca oraz specjalnie rozbudowany program zajęć pozalekcyjnych (dwa razy w tygodniu zajęcia sportowe, trzy razy w tygodniu zajęcia kulturalne oraz jednodniowa wycieczka)

Inne kursy:

W ofercie znajduje się też kurs prowadzony w okresie Wielkanocnym, zbliżony programowo do kursów wakacyjnych lecz trwający dwa tygodnie.

Kurs rozszerzony – zajęcia o wybranej tematyce np. język techniczny, biznesowy, turystyczny. Godziny i dni odbywania się zajęć są dostosowane indywidualnie do preferencji uczestnika. Kurs ten może być połączony z kursem intensywnym, prowadzony jest w grupach 3-5 osobowych, 2 osobowych lub indywidualnie.

Kursy specjalne: Kurs przygotowujący do testu DaF –  trwa cztery tygodnie (obejmuje 80 godzin zajęć – 5 razy w tygodniu po 4 godziny lekcyjne).

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w zwiedzaniu Göttingen, wycieczkach rowerowych i innych zajęciach sportowych, projekcjach filmów, sztukach teatralnych. Zajęcia pozalekcyjne pozwalają na poznanie kultury, sztuki i stały kontakt z językiem. Szkoła pomaga także w organizowaniu wycieczek weekendowych poza miasto

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania na czas trwania kursu. W zależności od terminu kursu szkoła pośredniczy w wynajęciu pokoju jednoosobowego przy rodzinie niemieckiej (najczęściej w rodzinach bezdzietnych bądź przy osobach mieszkających samotnie) z zapewnionym śniadaniem i możliwością wykupienia pełnego wyżywienia lub w mieszkaniu dzielonym w ze studentami (pokoje jednoosobowe). Istnieje także możliwość wynajęcia własnego mieszkania.

Transport: Do Getyngi można dostać się następującymi środkami transportu:

autokar –  czas podróży około 15 godzin

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestniczenia w  zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty  posiłków, bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
 • Cena kursu (poza wakacyjnym i Wielkanocnym) nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania.

Przykładowa cena:

pobyt 3 tygodniowy (60 godzin zajęć lekcyjnych) w czasie wakacji + zakwaterowanie w jednoosobowym pokoju w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu z własnym wyżywieniem

4 800,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Oferta specjalna:

Poza wakacjami koszt kursu niższy o około 450zł.

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.