Brema – Casa Internationale Sprachschule

Szkoła: Szkoła jest umiejscowiona w centrum miasta w dwóch budynkach. Jeden z nich to Villa Ichon uważana za jeden z najpiękniejszych, zabytkowych budynków w Bremen.  Wzniesiono go w stylu klasycznym 150 lat temu przy placu Goethplatz w bliskim sąsiedztwie teatrów, galerii, Katedry św. Piotra oraz Liebfrauenkirchhof square. Druga siedziba szkoły znajduje się w strategicznym miejscu, przy Bismackstraße, niedaleko dworca kolejowego. CASA od 20 lat specjalizuje się w nauczaniu języka niemieckiego dla obcokrajowców, ponadto należy do grupy TANDEM Schools gwarantującej wysoki poziom kształcenia. Szkoła tworzy niezapomniany klimat, organizuje wystawy sztuki, fotografii oraz koncerty, co sprzyja poznaniu pozostałych uczestników kursu.

Wykładowcami są specjalnie przeszkoleni nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym, i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców.

Brema jest miastem, usytuowanym w północnych Niemczech. Niedaleko stąd do Hanoweru, Hamburga czy nad Morze Północne, w ramach zajęć pozalekcyjnych można wybrać się na weekendową wycieczkę w te miejsca. Brema ma bardo przyjazną architekturę, mnóstwo tu małych kafejek, pubów i parków. Używa się tu najczystszego niemieckiego a przyjazna, rodzinna atmosfera, sprawia, że można poczuć się bezpiecznie i poznać wielu wyjątkowych ludzi.

Kurs: Kurs standardowy obejmuje 20 godzin zajęć językowych odbywających się od poniedziałku do piątku w godzinach 9-12.30 i od poniedziałku do czwartku w godzinach 13.30-17.45 w grupach maksymalnie 12 osobowych. Prowadzony jest na 6 poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących grundstufe (przeznaczonego dla osób z podstawową znajomością języka niemieckiego, po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średnio zaawansowanych – mittelstufe (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka niemieckiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych oberstufe (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem niemieckim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie jego aspekty).

Inne kursy: Kurs wakacyjny przeznaczony dla nastolatków w wieku 14-17 lat (summer course-junior programe) odbywa się od poniedziałku do piątku. Maksymalna liczba uczestników w grupie wynosi 16 osób a wykładowcy dokładają wszelkich starań, aby każdy  uczestnik kursu jak najlepiej wykorzystywał czas a jednocześnie zapewniają miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach.  Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na 2 poziomach zaawansowania.

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu językowego w celu określenia stopnia znajomości języka niemieckiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Kursy ekstra – dodatkowe zajęcia indywidualne połączone z kursem standardowym pozwalają na pogłębienie wiedzy z wybranej tematyki. Dni i godziny zajęć dostosowane są do preferencji uczestnika kursu.

Kursy popołudniowe – przeznaczone są dla osób, które pragną pogłębić swoją wiedzę z zakresu gramatyki bądź pisowni. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Kurs  KDS – przygotowujący do Kleine Deutsche Sprachdiplom. Obejmuje on specjalistyczne testy pozwalające na dokładne przygotowanie się do egzaminu.

Kurs Deutsch am Abend – kurs prowadzony w mniejszych 6-8 osobowych grupach, przeznaczony jest dla uczestników zaawansowanych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu

Kurs przygotowujący do egzaminu TestDaF – podobnie jak kurs KDS związany jest z tematyką i zagadnieniami pojawiającymi się na teście.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Bremen, wycieczkach poza miasto (do Hamburga, Hanoweru, Lübeck oraz nad Morze Północne), w projekcjach niemieckich filmów. Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, teatru, opery, muzeów czy na różnego rodzaju koncerty, wystawy i targi. Szkoła ma też rozbudowany program zajęć sportowych.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednoosobowe u niemieckich rodzin (z możliwością wykupienia posiłków przyrządzanych przez właścicieli domu) bądź pokoje jednoosobowe w mieszkaniach dzielonych z innymi uczestnikami kursu (z możliwością wykupienia lunchu).

Transport: Do Bremy można dostać się:

 • autokarem – czas podróży ok. 19 godzin, wyjazd w godzinach popołudniowych, przyjazd do Bremy w godzinach przedpołudniowych następnego dnia,
 • samolotem – czas podróży ok. 6 godzin (z międzylądowaniem w Monachium lub Frankfurcie)

 

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w  zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty biletów wstępu do odwiedzanych obiektów oraz koszty transportu.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.

Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny

Przykładowa cena:

pobyt 3 tygodniowy (60 godziny zajęć lekcyjnych) w czasie wakacji + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym u rodziny. Cena nie zawiera kosztów transportu

3 600,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Oferta specjalna:

Poza wakacjami koszt kursu niższy o około 700zł.

 Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.