Berlin – Tandem

Szkoła: Szkoła TANDEM Berlin, znajdująca się w dzielnicy Prenzlauer Berg, w niewielkiej odległości od historycznego centrum Berlina, mieści się w typowym dawnym niemieckim budynku. TANDEM Berlin już od kilkunastu lat specjalizuje się w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców. Jest członkiem międzynarodowej grupy szkół TANDEM, oferujących unikalny program TANDEM, polegający na bezpośrednich spotkaniach poza lekcjami pomiędzy uczestnikiem kursu a osobą mieszkającą w danym państwie i posługującą się językiem tam obowiązującym (native speaker). Pozwala to na udoskonaleniu znajomości języka obcego w codziennych sytuacjach.

Wykładowcami w TANDEM Berlin są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie w małych grupach, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na pięciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących grundstufe (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku niemieckim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych – mittelstufe (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka niemieckiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych oberstufe (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem niemieckim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu wstępnego w celu określenia stopnia znajomości języka niemieckiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Berlinie, projekcjach niemieckich filmów Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, teatru czy na koncerty oraz wspólne spotkania wieczorne przy grillu bądź w formie organizowanych zabaw.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednoosobowe w samodzielnych mieszkaniach dzielonym wraz z innymi słuchaczami bądź z Berlińczykami (z możliwością korzystania z kuchni). Istnieje również możliwość zakwaterowania u niemieckich rodzin (z własnym wyżywieniem bądź z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli domu).

 

Transport: Do Berlina można dostać się następującymi środkami transportu:

samolot – czas podróży ok. 2 godzin, wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Berlina w godzinach przedpołudniowych,

pociągiem – czas podróży ok. 6 godzin, wyjazd w godzinach rannych, przyjazd do Berlin w godzinach przedpołudniowych

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych (w przypadku kursów wakacyjnych – 3 zajęcia tygodniowo; w przypadku kursów od września do czerwca – 1 zajęcia tygodniowo). Uczestnik opłaca tylko koszty biletów wstępu do odwiedzanych obiektów oraz koszty transportu.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
 • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna.
 • W przypadku kursów odbywających się od września do czerwca minimalny pobyt uczestnika wynosi trzy tygodnie, w przypadku kursów wakacyjnych – 2 tygodnie.

Przykładowa cena:

pobyt 3 tygodniowy (60 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym w mieszkaniu dzielonym z mieszkańcami Berlina z własnym wyżywieniem

4 100,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Oferta specjalna:

Kurs trzytygodniowy odbywający się pomiędzy wrześniem a czerwcem – zniżka ok. 800 zł.

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.