Frankfurt – Zentrum

Szkoła: Szkoła ZENTRUM znajduje się w cichej, centralnej części Frankfurtu, zaledwie kilka kroków od centrum historycznego miasta. Uczestnicy kursy mają do dyspozycji 10 sal lekcyjnych, dużą salę z parkietem tanecznym, gdzie organizowane są wieczorne zabawy, cofee bar oraz kuchnię. ZENTRUM Frankfurt od wielu lat specjalizuje się w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców. Jest członkiem międzynarodowej grupy szkół TANDEM, oferujących unikalny program TANDEM, polegający na bezpośrednich spotkaniach poza lekcjami pomiędzy uczestnikiem kursu a osobą mieszkającą w danym państwie i posługującą się językiem tam obowiązującym (native speaker). Pozwala to na udoskonaleniu znajomości języka obcego w codziennych sytuacjach. Szkoła ZENTRUM Frankfurt jest również akredytowanym centrum egzaminacyjnym dla TestDaF (egzamin upoważniający do studiowania na uczelniach niemieckich).

35 wykładowców w ZENTRUM Frankfurt są to nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie wakacyjnym (summer course) odbywają się od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem środy, która przeznaczona jest na zajęcia kulturalne) w godzinach 9.00 – 12.30 lub 13.30 – 17.00 przez 4 godziny lekcyjne dziennie. Maksymalna liczba uczestników w grupie wynosi 16 osób a wykładowcy dokładają wszelkich starań aby każdy uczestnik kursu jak najlepiej wykorzystywał czas a jednocześnie zapewniają miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na 5 poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących grundstufe (przeznaczonego dla osób z podstawową znajomością języka niemieckiego. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych – mittelstufe (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka niemieckiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych oberstufe (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem niemieckim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu językowego w celu określenia stopnia znajomości języka niemieckiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Inne kursy: Wakacyjny kurs intensywny (combined courses) – propozycja ta pozwala na jeszcze szybsze i dokładniejsze poznanie zagadnień omawianych na zajęciach rannych. Kurs ten jest rozszerzeniem kursu standardowego. (Razem: 32 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kurs standardowy (compact course) – zajęcia (po 4 godziny lekcyjne dziennie) odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki oraz piątki. (Razem: 16 godzin lekcyjnych w tygodniu). Zgodnie ze szkolnym zwyczajem środa przeznaczona jest na zajęcia kulturalne.

Kursy przygotowujące do egzaminów Mittelstufendiplom oraz TestDaF.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Frankfurcie, wycieczkach poza miasto (do Heidelbergu, Kolonii, średniowiecznych zamków nad Renem), w projekcjach niemieckich filmów. Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, teatru, opery, muzeów czy na różnego rodzaju wystawy i targi. Na terenie szkoły odbywają się również turnieje tenisa stołowego.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły (maksymalny czas dojazdu środkami komunikacji miejskiej do szkoły wynosi 10-40 minut) na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednoosobowe u niemieckich rodzin (z możliwością korzystania z kuchni bądź z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli domu) bądź pokoje jednoosobowe w mieszkaniach dzielonych z innymi uczestnikami bądź z mieszkańcami Frankfurtu (z możliwością korzystania z kuchni)

Transport: Do Frankfurtu można dostać się następującymi środkami transportu:

 • samolotem – czas podróży ok. 2 godzin, wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Frankfurtu w godzinach przedpołudniowych,
 • autokarem – czas podróży ok. 19 godzin, wyjazd w godzinach popołudniowych, przyjazd do Frankfurtu w godzinach przedpołudniowych następnego dnia

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych (w przypadku kursów wakacyjnych – 2 zajęcia tygodniowo; w przypadku kursów od września do czerwca – 1 zajęcia tygodniowo). Uczestnik opłaca tylko koszty biletów wstępu do odwiedzanych obiektów oraz koszty transportu.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
 • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna.
 • Cena kursu nie obejmuje podręczników (koszt: 15 – 25,90 EURO)

Przykładowa cena:

pobyt 4 tygodniowy (64 godziny zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym u rodziny z własnym wyżywieniem

3 400,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Oferta specjalna:

Kurs czterotygodniowy odbywający się pomiędzy wrześniem a czerwcem – zniżka ok. 200 zł.

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.