niemcy

Monachium – Tandem

Szkoła: Szkoła TANDEM München, znajdująca się w pobliżu Ludwig-Maximilians-Universität, mieści się w przestronnym i nowocześnie wyposażonym budynku. TANDEM München od ponad czternastu lat specjalizuje się w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców. Jest członkiem międzynarodowej grupy szkół TANDEM, oferujących unikalny program TANDEM, polegający na bezpośrednich spotkaniach poza lekcjami pomiędzy uczestnikiem kursu a osobą mieszkającą w danym państwie i posługującą się językiem tam obowiązującym (native speaker). Pozwala to na udoskonaleniu znajomości języka obcego w codziennych sytuacjach. Szkoła TANDEM München jest również akredytowanym centrum egzaminacyjnym dla TestDaF (egzamin upoważniający do studiowania na uczelniach niemieckich).

Wykładowcami w TANDEM München są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie wakacyjnym (summer course) odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.30 – 13.00 lub 13.30 – 17.00 przez 4 godziny lekcyjne dziennie przez 2 lektorów (zmieniających się między sobą co 2-3 dni). Maksymalna liczba uczestników w grupie wynosi 10 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na różnych poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących grundstufe (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku niemieckim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych – mittelstufe (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka niemieckiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych oberstufe (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem niemieckim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu językowego w celu określenia stopnia znajomości języka niemieckiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Inne kursy: Kurs superintensywny (superintensive course) – propozycja ta pozwala na jeszcze szybsze i dokładniejsze poznanie zagadnień omawianych na zajęciach rannych. Kurs ten jest połączeniem kursu standardowego z 4 dodatkowymi godzinami zajęć tygodniowo w mniejszej grupie (liczącej od 4 do 8 odób). (Razem: 24 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kurs w minigrupie (mini-group courses) – zajęcia prowadzone są tylko dla 2 uczestników w grupie. Ilość godzin oraz termin prowadzonych zajęć są indywidualnie dopasowywane do potrzeb uczestników.

Kursy specjalne: kursy wieczorowe, zajęcia indywidualne, kursy przygotowujące do egzaminu Zertifikat Deutsch oraz TestDaF.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Monachium, wycieczkach poza miasto (do Chiemsee, Salzburga, Dachau), w projekcjach niemieckich filmów. Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, teatru, na koncerty czy na wystawy sztuki oraz możliwość aktywnego wypoczynku (np. wycieczki rowerowe).

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły (maksymalny czas dojazdu środkami komunikacji miejskiej do szkoły wynosi 30 minut) na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednoosobowe u niemieckich rodzin (z możliwością korzystania z kuchni bądź z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli domu).

Transport: Do Monachium można dostać się następującymi środkami transportu:

samolot – czas podróży ok. 3 godzin, wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Monachium w godzinach przedpołudniowych,

autokarem – czas podróży ok. 19 godzin, wyjazd w godzinach popołudniowych, przyjazd do Monachium w godzinach przedpołudniowych następnego dnia

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych (w przypadku kursów wakacyjnych – 3 zajęcia tygodniowo; w przypadku kursów od września do czerwca – 1 zajęcia tygodniowo). Uczestnik opłaca tylko koszty biletów wstępu do odwiedzanych obiektów oraz koszty transportu.
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym u rodziny z własnym wyżywieniem

3 200,- zł

stan na dzień 19.06.2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Oferta specjalna:

Kurs trzytygodniowy odbywający się pomiędzy wrześniem a czerwcem – zniżka ok. 300 zł.

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.