niemcy

Hamburg – Tandem

Szkoła:  Szkoła TANDEM Hamburg, znajduje się niedaleko centrum we wschodniej dzielnicy Altona zamieszkałej głównie przez młodzież. Usytuowany nad brzegiem rzeki Elbe Hamburg jest drugim co do wielkości miastem w Niemczech. Słynie z międzynarodowego portu i handlu, jest centrum medialnym Niemiec. TANDEM Hamburg już od dwudziestu lat specjalizuje się w nauczaniu języka niemieckiego cudzoziemców. Jest członkiem międzynarodowej grupy szkół TANDEM, oferujących unikalny program TANDEM, polegający na bezpośrednich spotkaniach poza lekcjami uczestnika kursu z osobą mieszkającą w danym państwie i posługującą się językiem tam obowiązującym (native speaker).

Pozwala to na udoskonalić znajomość języka obcego w codziennych sytuacjach. Szkoła dysponuje laboratorium informatycznym, gdzie uczestnicy kursu mają stały dostęp do internetu. Wykładowcami w TANDEM Hamburg są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego cudzoziemców.

Kurs:  Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne codziennie w małych grupach, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Podczas zajęć używane są nowoczesne materiały dydaktyczne, które pomagają w jak najlepszym opanowaniu materiału. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na pięciu poziomach zaawansowania: począwszy od kursu dla początkujących grundstufe (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku niemieckim.

Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych – mittelstufe (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka niemieckiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych oberstufe (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem niemieckim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka). Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu w celu określenia stopnia znajomości języka niemieckiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Inne kursy: Szkoła jest akredytowanym centrum egzaminacyjnym, prowadzi specjalistyczne kursy przygotowujących do TestDaF oraz Zertifikat Deutsch. Po odbyciu kursu słuchacz może przystąpić do egzaminu w siedzibie szkoły. TANDEM Hamburg organizuje też kursy wieczorne, specjalistyczne (język biznesowy, fonetyczny).

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również możliwość wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po mieście, projekcjach niemieckich filmów. Szkoła organizuje również wyjścia do restauracji, teatru czy na koncerty oraz wspólne spotkania wieczorne. Hamburg jest miastem, w którym można znaleźć wiele atrakcji kulturalnych.

Zakwaterowanie:  Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednoosobowe w samodzielnych mieszkaniach dzielonych wraz z innymi słuchaczami bądź z Niemcami (z możliwością korzystania z kuchni). Istnieje również możliwość zakwaterowania u niemieckich rodzin (z własnym wyżywieniem bądź z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli domu). Na życzenie istnieje też możliwość zakwaterowania w hotelach.

Transport: Do Hamburga można dostać się następującymi środkami transportu: samolot – czas podróży ok. 2 godzin, wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Hamburga w godzinach przedpołudniowych, autokar – czas podróży ok. 15 godzin, wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych, przyjazd do Hamburga w godzinach rannych.

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty biletów wstępu do odwiedzanych obiektów oraz koszty transportu.
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursu do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska /dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny.

Przykładowa cena:
pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych w grupie) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu z własnym wyżywieniem + ubezpieczenie:
3 700,- zł
stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Oferta specjalna:

W przypadku skorzystania z oferty szkoły po raz kolejny w danym roku kalendarzowym – zniżka w wysokości 10% na zajęcia językowe

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.