niemcy

Drezno – Kästner Kolleg Sprachen

Szkoła: Szkoła Kästner Kolleg Sprachen została założona w 1998 roku przez Joanne i Uwe Kästner’ów i jest dzisiaj jedną z najnowocześniejszych szkół w Dreźnie. Przyjazna atmosfera i indywidualne podejście do potrzeb każdego klienta sprawiają, że jest to alternatywny wybór dla osób lubiących. Szkoła jest członkiem międzynarodowej grupy szkół TANDEM, oferujących unikalny program TANDEM, polegający na bezpośrednich spotkaniach poza lekcjami uczestnika kursu z osobą mieszkającą w danym państwie i posługującą się językiem tam obowiązującym (native speaker). Pozwala to na udoskonalić znajomość języka obcego w codziennych sytuacjach.

Wykładowcami w Kästner Kolleg Sprachen są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne codziennie w małych grupach, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na pięciu poziomach zaawansowania: począwszy od kursu dla początkujących grundstufe (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku niemieckim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych – mittelstufe (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka niemieckiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych oberstufe (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem niemieckim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka). Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przesyła do szkoły wypełniony test językowy w celu określenia stopnia znajomości języka niemieckiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom. Szkoła prowadzi również kursy przygotowujące egzaminów DSH, TestDaF, kursy wieczorowe dla osób pracujących, obozy młodzieżowe (11-15 lat).

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również możliwość wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Dreznie, projekcjach niemieckich filmów. Szkoła organizuje również wyjścia do restauracji, teatru czy na koncerty oraz wspólne spotkania wieczorne przy grillu bądź w formie zorganizowanych zabaw.

 Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednoosobowe w samodzielnych mieszkaniach dzielonych wraz z innymi słuchaczami bądź z mieszkańcami Drezna (z możliwością korzystania z kuchni). Istnieje również możliwość zakwaterowania u niemieckich rodzin (z własnym wyżywieniem bądź z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli domu).

Transport: Do Drezna można dostać się:

  • autokarem – czas podróży ok. 14 godzin, wyjazd w godzinach rannych, przyjazd do Drezna w godzinach popołudniowych
  • pociągiem – czas podróży ok. 8 godzin, wyjazd w godzinach przedpołudniowych, przyjazd do Drezna w godzinach późnopopołudniowych
  • samolotem – czas podróży ok. 6 godzin (z międzylądowaniem we Frankfurcie)

 

Ważne informacje:

  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny.

W przypadku kursów odbywających się od września do czerwca minimalny pobyt uczestnika wynosi trzy tygodnie, w przypadku kursów wakacyjnych – 2 tygodnie.

Przykładowa cena:

kurs wakacyjny – 2 tygodnie (40 godzin lekcyjnych kursu) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu z własnym wyżywieniem

3 400 ,- zł

stan na dzień 23-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.