San Sebastian – Tandem

Szkoła: Miasto San Sebastian położone nad malowniczą zatoką Concha w pólnocnej Hiszpani charakteryzuje się niezapomnianymi widokami oraz unikalną atmosferą. San Sebastian jest doskonałym miejscem gdzie można poznać lepiej język i kulturę kraju Basków, wziąć udział w wielu wystawach, koncertach, ulicznych zabawach oraz wypocząć na wspaniałych plażach. TANDEM DONOSTIA od 1987 roku specjalizuje się w prowadzeniu kursów języka hiszpańskiego dla obcokrajowców. Szkoła znajdująca się w niedalekiej odległości od zatoki Concha oraz od starówki San Sebastian, mieści się w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku. Jest ona członkiem międzynarodowej grupy szkół TANDEM. Wykładowcami są tylko nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka hiszpańskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (Curso Intensivo) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 10 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na pięciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku hiszpańskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka hiszpańskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem hiszpańskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu wstępnego w celu określenia stopnia znajomości języka hiszpańskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy: Kurs superintensywny (Curso Superintensivo) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten obejmuje 6 godzin lekcyjnych zajęć dziennie (Razem: 30 godzin lekcyjnych w tygodniu) Kurs intensywny Plus 1oraz Plus 2 (Curso Intensivo-Plus 1, Plus 2 ) – Kursy ten są połączeniem kursu intensywnego z 1 bądź 2 dodatkowymi godzinami zajęć indywidualnych. Zajęcia „sam na sam” z lektorem pozwalają na dogłębne zrozumienie poszczególnych aspektów materiału z zajęć grupowych bądź poświęcone są innym zagadnieniom, w zależności od indywidualnych potrzeb uczestnika.   (Razem: 25 lub 30 godzin lekcyjnych w tygodniu).

Kursy specjalne: zajęcia indywidualne, kurs przygotowujący do egzaminu D.E.L.E., kursy dla grup zorganizowanych, kursy dla osób powyżej 50 roku życia – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach i dokładniejszego poznania uroków kraju Basków. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po San Sebastian , wycieczkach do innych hiszpańskich miast m.in. Bilbao, Madryt, Barcelona). Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, projekcje filmów hiszpańskich, lekcje tańca, rozgrywki siatkówki plażowej, wycieczki rowerowe, spotkania dotyczące kultury i języka baskijskiego, .

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jedno- lub dwusobowe przy rodzinach hiszpańskich (z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli), w samodzielnych mieszkaniach dzielonym wraz z innymi słuchaczami bądź z Hiszpanami (z możliwością korzystania z kuchni) oraz w akademikach.

Transport: Do San Sebastian można dostać się następującymi środkami transportu:

 • samolot ( przez Bilbao) : czas podróży ok. 7 godzin, wylot z Polski w godzinach popołudniowych, przylot do Bilbao w godzinach wieczornych. Z lotniska w Bilbao przejazd autobusem do San Sebastian (ok. 1,5 godziny, koszt ok. 28 EURO),
 • samolot (przez Madryt) : czas podróży ok. 11 godzin, wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Madrytu w godzinach przedpołudniowych. Z Madrytu przejazd pociągiem RENFE do San Sebastian (ok. 6 godzin)

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty wycieczek poza San Sebastian, posiłki, bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
 • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna. W przypadku przylotu na lotnisko w Bilbao ok. 110 EURO.  

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym w samodzielnym mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu z własnym wyżywieniem

3 750,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.