Madryt – Tandem

Szkoła: Szkoła TANDEM Escuela Internacional, znajdująca się w samym centrum Madrytu, w pobliżu takich zabytków jak Muzeum Prado, Parlament Hiszpański czy Park Retiro , mieści się w osiemnastowiecznym budynku z dużym wewnętrznym podwórzem. Szkoła oferuje uczestnikom kursu 14 klimatyzowanych sal, salę multimedialną z dostępem do Internetu, bibliotekę oraz inne pomieszczenia socjalne. Szkoła TANDEM Escuela Internacional powstała w 1982 roku i specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego dla cudzoziemców. Jest członkiem Stowarzyszenia Szkół Języka Hiszpańskiego w Madrycie, NAFSA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Edukacyjne) oraz międzynarodowej grupy szkół TANDEM. W 1998 roku szkoła uzyskała Certyfikat Jakości CEELE (przyznawany szkołom organizującym kursy języka hiszpańskiego dla cudzoziemców przez Uniwersytet Alcalá de Henares) oraz została akredytowana przez Instituto Cervantes. Wykładowcami w TANDEM Escuela Internacioanal są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka hiszpańskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie w godzinach 9.30 – 13.00. Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 10 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na sześciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku hiszpańskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka hiszpańskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem hiszpańskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu wstępnego w celu określenia stopnia znajomości języka hiszpańskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy: Kurs superintensywny (special intensive course) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten jest połączeniem kursu intensywnego z 2 dodatkowymi godzinami zajęć w grupie liczącej do 5 osób. (Razem: 30 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kurs specjalistyczny (combined Spanish course) – Kurs ten jest połączeniem kursu intensywnego z 2 dodatkowymi godzinami zajęć indywidualnych. Zajęcia „sam na sam” z lektorem pozwalają na dogłębne zrozumienie poszczególnych aspektów materiału z zajęć grupowych bądź poświęcone są innym zagadnieniom, w zależności od indywidualnych potrzeb uczestnika. (Razem: 30 godzin lekcyjnych w tygodniu).

Kursy specjalne: Kurs języka handlowego (Business Spanish), zajęcia indywidualne, kurs dla nauczycieli języka hiszpańskiego oraz inne – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Madrycie (m.in. wycieczka z przewodnikiem do muzeum Prado), wycieczkach do Toledo, Segovia czy El Escorial , projekcjach hiszpańskich filmów Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, teatru czy na koncerty oraz zajęcia sportowe.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jedno- lub dwusobowe przy rodzinach hiszpańskich (z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli), w samodzielnych mieszkaniach dzielonym wraz z innymi słuchaczami (z możliwością korzystania z kuchni) oraz w akademikach lub hotelach.

Transport: Do Madrytu można dostać się następującymi środkami transportu:

 • autokar – czas podróży ok. 45 godziny, wyjazd z Polski w godzinach nocnych w czwartek, przyjazd do Madrytu w godzinach wieczornych w sobotę,
 • samolot – czas podróży ok. 3 godzin

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty wycieczek poza Madryt, posiłki, bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
 • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu w pokoju jednoosobowym z własnym wyżywieniem

4 200,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.