Grenada – Escuela Montalban

zkoła: Szkoła Escuela Montalbán od 1986 roku specjalizuje się w prowadzeniu kursów języka hiszpańskiego dla obcokrajowców i co roku o bogatej oferty kursów organizowanych przez Escuela Montalbán korzysta ponad 500 osób z wielu regionów świata. Szkoła znajdująca się w niedalekiej odlełości od centrum Grenady, mieści się w budynku o typowo andaluzyjskiej architekturze z dużym wewnętrznym patio a do dyspozycji uczestników jest 7 przestronnych sal, w których prowadzone są zajęcia.

Escuela Montalbán jest członkiem międzynarodowej grupy szkół TANDEM, uzyskała Certyfikat Jakości CEELE (przyznawany szkołom organizującym kursy języka hiszpańskiego dla cudzoziemców przez Uniwersytet Alcalá de Henares) oraz została akredytowana przez Instituto Cervantes. Wykładowcami są tylko native-speakers z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka hiszpańskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie standardowym (standard course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie w godzinach od 9.30 – 14.30 (w okresie wakacyjnym zajęcia zaczynają się również od godziny 15.00) Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 8 osób, co w zauważalny sposób pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na sześciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku hiszpańskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka hiszpańskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem hiszpańskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do w celu określenia stopnia znajomości języka hiszpańskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy:

Kurs intensywny (intensive course) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten jest połączeniem kursu standardowego z dodatkową godziną zajęć w mniejszej grupie liczącej (Razem: 25 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kurs superintensywny (special intensice course) – propozycja ta pozwala na jeszcze szybsze i dokładniejsze poznanie zagadnień omawianych na zajęciach rannych. Kurs ten jest połączeniem kursu standardowego z 2 dodatkowymi godzinami zajęć w mniejszej grupie. (Razem: 30 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kurs Standard Plus 1 lub Plus 2 – Kursy ten są połączeniem kursu standardowego z 1 bądż 2 dodatkowymi godzinami zajęć indywidualnych. Zajęcia „sam na sam” z lektorem pozwalają na doglębne zrozumienie poszczególnych aspektów materiału z zajęć grupowych bądź poświęcone są innym zagadnieniom, w zależności od indywidualnych potrzeb uczestnika. (Razem: 25 lub 30 godzin lekcyjnych w tygodniu).

Kursy specjalne: zajęcia indywidualne, kurs przygotowujący do egazminu D.E.L.E., kursy tematyczne (kultura Hiszpani, literatura hiszpańska, film hiszpański, kultura Flamnco) – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Grenadzie , wycieczkach do innych hiszpańskich miast m.in. Sewilli) Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, teatru, wieczory flamenco czy wyjazdy nad morze.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jedno- lub dwusobowe przy rodzinach hiszpańskich (z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli), w samodzielnych mieszkaniach dzielonym wraz z innymi słuchaczami bądź z Hiszpanami (z możliwością korzystania z kuchni) oraz w akademikach lub hotelach.

Transport: Do Grenady najlepszym środkiem komunikacji jest samolot
(czas podróży ok. 6 godzin – z międzylądowaniem w Madrycie bądź Barcelonie).

Ważne informacje:

 • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnistwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty wycieczek poza Madryt, posiłki, bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
 • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
 • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna ok. 125 EURO. Z lotniska Malaga do Granady kursują również autokary (koszt około 6 EURO, czas dojazdu ok. 90 minut).

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu w pokoju jednoosobowym z własnym wyżywieniem

3 650,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Temat

  Treść wiadomości


  [recaptcha size:compact]


  Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.