hiszpania

Barcelona – Tandem Metrocultura

Szkoła: Szkoła TANDEM Metrocultura znajduje się w samym centrum Barcelony, niedaleko Uniwersytetu, kilka minut spacerkiem od sławnego Ramblas. Powstała w 1986 roku i należąca do grupy TANDEM szkoła Metrocultura specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego dla cudzoziemców. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka hiszpańskiego dla cudzoziemców. Niewątpliwymi zaletami szkoły są : doskonałe położenie (łatwy dojazd środkami transportu miejskiego), niewielka ilość osób w grupie, ciekawie prowadzone zajęcia oraz niska cena.

Kurs: Zajęcia na kursie standardowym (standard course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie rano (od godz. 9.00 – 12.15) lub popołudniu (od godz. 12.45 do 16.00) w systemie 90-minutowych bloków. Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 12 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjacielską atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na sześciu poziomach zaawansowania: od poziomu dla początkujących (przeznaczonego dla osób już znających w stopniu podstawowym język hiszpański. Po zakończeniu kursu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne) poprzez poziom dla średniozaawansowanych (który pozwala studentom w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferuje ćwiczenie poszerzające znajomość języka hiszpańskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do poziomu dla zaawansowanych (przeznaczonego dla osób posługujących się językiem hiszpańskim w stopniu bardzo dobrym. Kurs ten pozwala na dogłębne poznanie trudniejszych aspektów gramatycznych języka oraz poszerzenia zasobu słownictwa w wielu sytuacjach).

Główny nacisk podczas prowadzonych zajęć kładzie się na komunikację werbalna pomiędzy słuchaczami a wykładowcą, co w bardzo szybkim czasie przynosi widoczne efekty w zakresie poszerzenia zdolności rozumienia języka mówionego oraz używania go w codziennych sytuacjach. Zakres przeprowadzanych zajęć językowych nie pomija również ćwiczeń gramatycznych czy leksykalnych opartych na tekstach specjalne przygotowanych dla słuchaczy danego poziomu znajomości języka hiszpańskiego.

Podczas zajęć jedynym używanym językiem jest język hiszpański.

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu w celu określenia stopnia znajomości języka hiszpańskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy:

Kurs intensywny (intensive course) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten jest połączeniem kursu intensywnego z dodatkowymi 2 godzinami zajęć (Razem: 30 godzin lekcyjnych w tygodniu).

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą zwiedzać Barcelonę, podziwiać jej wspaniałe zabytki i muzea, brać udział w wycieczkach poza miasto organizowanych przez szkołę czy odpoczywać na plażach Morza Śródziemnego.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednoosobowe przy rodzinach hiszpańskich bądź w samodzielnych mieszkaniach dzielonym wraz z innymi słuchaczami z możliwością korzystania z kuchni. W okresie wakacyjnym (od lipca do sierpnia) istnieje również możliwość zakwaterowania w akademiku (około 4 minut spacerkiem do szkoły).

Transport: Do Barcelony można dostać się następującymi środkami transportu:

  • autokar – czas podróży ok. 36 godzin, wyjazd z Polski w godzinach wieczornych w czwartek, przyjazd do Barcelony w godzinach przedpołudniowych w sobotę
  • samolot – czas podróży ok. 3 godzin, wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Barcelony w godzinach przedpołudniowych

Ważne informacje:

  • Kurs: Zajęcia przeznaczone są dla uczestników od 18 roku życia.
  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty wycieczek poza Barcelonę, posiłki, bilety transpotu miejskiego oraz bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. W cenie zakwaterowania wliczona jest pościel oraz ręczniki.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym u rodziny goszczącej z własnym wyżywieniem

3 550,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kurs prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.