wlochy

Wenecja – Istituto Venezia

Szkoła: Szkoła „Istituto Venezia” mieści się w samym sercu Wenecji, w uniwersyteckiej dzielnicy Campo Santa Margherita, w niedawno odnowionym zabytkowym budynku. Szkoła specjalizuje się w nauczaniu języka włoskiego dla cudzoziemców. Kursy te cieszą się wielką popularnością wśród słuchaczy z wielu zakątków świata. Do dyspozycji słuchaczy szkoła oferuje: bezpłatną możliwość korzystania z Internetu, miejsce przeznaczone do samodzielnej nauki, salę w której odbywają się projekcje włoskich filmów.

Wykładowcami w Istituto Venezia są tylko i wyłącznie Włosi z wyższym wykształceniem pedagogicznym, profesjonalnie przeszkoleni w zakresie nauki języka włoskiego dla cudzoziemców. Zajęcia odbywają się zgodnie z projektem Itals (Italiano come lingua straniera – Włoski jako język obcy) prowadzonym przez Università Ca’Foscari w Wenecji.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (corso intensivo) odbywją się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny dziennie i prowadzone są na przemian przez 2 lektorów. Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 12 osób. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na pięciu poziomach zaawansowania:

Poziom 1 – kurs dla początkujących – przeznaczony jest dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku włoskim. Po zakończeniu kursu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne,

Poziom 2 oraz 3 – kurs dla średniozaawansowanych – zajęcia przeznaczone są dla osób już znających w stopniu podstawowym język włoski. Kurs dla poziomu 2 przewiduje pogłębienie znajomości języka mówionego oraz struktur gramatycznych oraz łatwiejsze ich wykorzystanie w rzeczywistych sytuacjach. Poziom 3 pozwala na poznanie bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferuje ćwiczenie poszerzające znajomość języka włoskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego.

Poziom 4 – kurs dla zaawansowanych – przeznaczony jest dla osób posługujących się językiem włoskim w stopniu co najmniej dobrym i pozwala na dogłębne poznanie trudniejszych aspektów gramatycznych języka oraz poszerzenia zasobu słownictwa.

Poziom 5 – jest propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem włoskim a chcących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka.

Inne kursy:

Kurs superintensywny (corso superintensivo) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten jest połączeniem kursu intensywnego z dodatkowymi 2 godzinami zajęć w grupie liczącej do 6 osób. (Razem: 26 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kurs indywidualny (corso individuale) – zajęcia sam na sam z lektorem. Długość kursu, liczba godzin oraz termin ustalany jest na życzenie słuchacza.

Kursy specjalne: Język włoski i kuchnia, Język włoski i wino, Język włoski i sztuka, Język włoski i szkło, Język włoski i koronki, Język włoski i maski, Język włoski i sztuka – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Wenecji (m.in. plac św. Marka, pałac Dożów, most Rialto) lub w wycieczkach do innych włoskich miast. Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, zabawy na szkolnym tarasie oraz zajęcia sportowe (m.in. wycieczki rowerowe nad morze).

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania na czas trwania kursu. W zależności od terminu kursu szkoła pośredniczy w wynajęciu pojedynczego pokoju przy rodzinie włoskiej, z możliwością korzystania z kuchni bądź pojedynczego pokoju w mieszkaniu wielopokojowym, dzielonym wraz z innymi słuchaczami. Istnieje również możliwość wynajęcia niezależnego mieszkania w centrum Wenecji.

Transport: Do Wenecji można dostać się następującymi środkami transportu:

  • samolot – czas podróży ok. 5 godzin, wylot z Polski w godzinach południowych, przylot do Wenecji w godzinach popołudniowych,

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty transportu, posiłki, bilety wstępu do odwiedzanych obiektów.
  • Zakwaterowanie: Szkoła oferuje zakwaterowanie jedynie z własnym wyżywieniem. Szkoła tylko pośredniczy w znalezieniu zakwaterowania. W związku z powyższym słuchacz opłaca koszty zakwaterowania bezpośrednio w rodzinie goszczącej bądź u właściciela wynajmowanego mieszkania.
  • Na życzenie uczestnika szkoła wydaje świadectwo ukończenia kursu zawierające informacje o ilości odbytych godzin, poziomie zaawansowania oraz rodzaju przeprowadzonego kursu.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym u rodziny goszczącej

3 850,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.