wlochy

Siena – Dante Alighieri

Szkoła:  Szkoła „Dante Alighieri”, znajdująca się w najstarszej części Sieny, specjalizuje się w nauczaniu włoskiego dla obcokrajowców od 1979r i jest członkiem stowarzyszenia Dante Alighieri założonego w 1889. Stowarzyszenie zrzesza prawie 100 szkół we Włoszech i ponad 390 na całym świecie. Celem stowarzyszenia jest promowanie znajomości i głębszego zrozumienia języka włoskiego.

Siena położona jest w malowniczej Toskanii i stanowi idealne wręcz miejsce do weekendowych wycieczek po tym przepięknym regionie. Wykładowcami w „Dante Alighieri” są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego dla cudzoziemców

Kurs:  Zajęcia na kursie standardowym (standard course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 3 godziny lekcyjne codziennie rano lub popołudniu. Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 12 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 15 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na sześciu poziomach zaawansowania: począwszy od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku włoskim.  Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średnio zaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka włoskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem włoskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Inne kursy:  Kurs intensywny – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten jest rozszerzoną wersją kursu standardowego z dodatkową godziną zajęć w grupie (razem: 20 godzin lekcyjnych w tygodniu) Kursy specjalne: Kurs 50+ jest to kurs przeznaczony specjalnie dla osób w wieku powyżej 50 roku życia.

Zajęcia pozalekcyjne:  Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Sienie i okolicy, projekcjach włoskich filmów, spotkaniach na temat włoskiej literatury,kultury czy sztuki.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania na czas trwania kursu. W zależności od terminu kursu szkoła pośredniczy w wynajęciu pokoju (jedno- lub dwuosobowego) przy rodzinie włoskiej z możliwością korzystania z kuchni lub z posiłkami przyrządzanymi przez gospodarzy bądź pokoju w mieszkaniu wielopokojowym, dzielonym wraz z innymi słuchaczami. Istnieje również możliwość zakwaterowania w hotelach różnej kategorii.

Transport: Przejazd autokarem bądź przelot samolotem do Rzymu, Pisy bądź Florencji. Następnie przejazd pociągiem do Sieny.

Przykładowa cena:

kurs 2 tygodniowy (15 godzin zajęć lekcyjnych tygodniowo) + zakwaterowanie w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu z własnym wyżywieniem + ubezpieczenie

3 725,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Oferta specjalna:

W przypadku skorzystania z oferty szkoły po raz kolejny w danym roku kalendarzowym – zniżka w wysokości 10% na zajęcia językowe

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.