wlochy

Rzym – Torre di Babele

Szkoła: Szkoła „Torre di Babele”, znajdująca się w samym centrum Rzymu, w pobliżu głównego dworca kolejowego Termini, kilka minut spacerkiem od takich zabytków jak Koloseum czy Basilica Św. Jana, mieści się w czteropiętrowym budynku z dużym tarasem oraz wewnętrznym ogródkiem. Wszystkie sale są klimatyzowane. Warto podkreślić, że do szkoły można dostać się łatwo każdym środkiem transportu miejskiego. Szkoła „Torre di Babele” powstała w 1984 roku i specjalizuje się w nauczaniu języka włoskiego dla cudzoziemców. Jest stowarzyszona w ASILS (Związek Szkół Języka Włoskiego dla Obcokrajowców), E.L.I.T.E (Europejska Federacja Związków Szkół Języków Narodowych dla Obcokrajowców) oraz należy do grupy TANDEM Schools.

Wykładowcami w Torre di Babele są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie rano lub popołudniu i prowadzone są przez 2 lektorów (każdy 2 godziny lekcyjne dziennie). Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 12 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na ośmiu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku włoskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka włoskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem włoskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu (ustnego oraz pisemnego) w celu określenia stopnia znajomości języka włoskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy:

Kurs superintensywny (intensive-plus course) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten jest połączeniem kursu intensywnego z dodatkową godziną zajęć w grupie liczącej do 6 osób. (Razem: 25 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kurs superintensywny A (superintensive „A” course) – Kurs ten jest połączeniem kursu intensywnego z dodatkową godziną zajęć indywidualnych. Zajęcia „sam na sam” z lektorem pozwalają na doglębne zrozumienie poszczególnych aspektów materiału z zajęć grupowych (Razem: 25 godzin lekcyjnych w tygodniu).

Kurs superintensywny B (superintensive „B” course) – Kurs ten jest połączeniem kursu intensywnego z dodatkowymi 2 godzinami zajęć indywidualnych. Zajęcia „sam na sam” z lektorem w zwiększonej ilości godzin pozwalają na jeszcze szybsze zrozumienie poszczególnych aspektów materiału z zajęć grupowych (Razem: 30 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kursy specjalne: Kurs przygotowawczy do CILS (Egzamin znajomości języka włoskiego dla cudzoziemców), „non-intensive course” (2 razy w tygodniu 2 godziny lekcyjne), zajęcia indywidualne, zajęcia dla osób starszych („senior class” – kurs specjalnie przygotowany dla osób po 50 roku życiua), kursy kuchni włoskiej – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Rzymie, projekcjach włoskich filmów, spotkaniach na temat włoskiej literatury, kultury czy sztuki. Podczas weekendów organizowane są wycieczki do innych miast np. Neapolu, Pompei, Florencji. Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji oraz zajęcia sportowe.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania na czas trwania kursu. W zależności od terminu kursu szkoła pośredniczy w wynajęciu pokoju (jedno- lub dwuosobowego)przy rodzinie włoskiej (najczęściej w rodzinach bezdzietnych bądź przy osobach mieszkających samotnie) z możliwością korzystania z kuchni bądź pokoju w mieszkaniu wielopokojowym, dzielonym wraz z innymi słuchaczami. Istnieje również możliwość zakwaterowania w hotelach różnej kategorii, znajdujących się w pobliżu szkoły.

Transport: Do Rzymu można dostać się następującymi środkami transportu:

  • samolot – czas podróży ok. 2,5 godziny, wylot z Polski w godzinach południowych, przylot do Rzymu w godzinach popołudniowych,

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty wycieczek poza Rzym, posiłki, bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursu do soboty po zakończeniu kursu.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym z innymi uczestnikami kursu + przejazd autokarem.

4 070,- zł

stan na dzień 06-06-2019 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.