wlochy

Florencja – Centro Machiavelli

Szkoła: Szkoła „Centro Machiavelli”, znajdująca się w samym centrum historycznym Florencji, w dzielnicy Santo Spirito, wśród wielu barów na otwartym powietrzu, restauracyjek oraz typowych włoskich sklepików, mieści się w przestronnym budynku przy Piazza Santo Spirito. Warto podkreślić, że do szkoły można dostać się łatwo każdym środkiem transportu miejskiego. Szkoła „Centro Machiavelli” powstała w 1978 roku i specjalizuje się w nauczaniu języka włoskiego dla cudzoziemców. Należy do grupy TANDEM Schools, oferujących unikalny program TANDEM, polegający na bezpośrednich spotkaniach poza lekcjami pomiędzy uczestnikiem kursu a osobą mieszkającą w danym państwie i posługującą się językiem tam obowiązującym (native speaker). Pozwala to na udoskonaleniu znajomości języka obcego w codziennych sytuacjach. Szkoła jest również akredytowanym centrum przygotowawczym do egzaminu CILS (Dyplom wydawany przez Uniwersytet w Sienie, potwierdzający znajomość języka włoskiego).

Wykładowcami w Centro Machiavelli są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (corso intensivo) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie rano lub popołudniu. Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 12 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na sześciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku włoskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka włoskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem włoskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu (ustnego oraz pisemnego) w celu określenia stopnia znajomości języka włoskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy:

Kurs superintensywny (corso ) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten jest rozszerzoną wersją kursu intensywnego z dodatkowymi 2 godzinami zajęć w grupie (Razem: 30 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kursy specjalne: Kurs pól-intensywny (corso semi-intensivo – 5 razy w tygodniu 2 godziny lekcyjne), zajęcia dla osób po 50 roku życia, kursy języka handlowego, zajęcia indywidualne. Szkoła specjalizuje się również w organizowaniu kursów z zakresu malarstwa, rzeźby, rysunku, renowacji zabytków, dekoracji wnętrz (podczas kursu duży nacisk kładzie się na zajęcia praktyczne) – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Florencji, projekcjach włoskich filmów, spotkaniach na temat włoskiej literatury, kultury czy sztuki. Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do regionalnych florenckich restauracji. sportowe.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania na czas trwania kursu. W zależności od terminu kursu szkoła pośredniczy w wynajęciu pokoju (jedno- lub dwuosobowego)przy rodzinie włoskiej z możliwością korzystania z kuchni lub z posiłkami przyrządzanymi przez gospodarzy bądź pokoju w mieszkaniu wielopokojowym, dzielonym wraz z innymi słuchaczami. Istnieje również możliwość zakwaterowania w hotelach różnej kategorii.

Transport: Do Florencji można dostać się następującymi środkami transportu:

  • samolot – czas podróży ok. 5 godziny, wylot z Polski w godzinach południowych, przylot do Florencji w godzinach popołudniowych,

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje możliwość uczestniczenia w 2 zajęciach pozalekcyjnych tygodniowo. Uczestnik opłaca tylko koszty wycieczek poza Florencję, posiłki, bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursu (od 18 do 20) do soboty po zakończeniu kursu (do godz. 12).
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu z własnym wyżywieniem + przejazd autokarem

3 550,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.