wlochy

Bolonia – Cultura Italiana

Szkoła: Szkoła CULTURA ITALIANA, znajdująca się w samym centrum historycznym Bolonii, zaledwie kilka kroków od wspaniałych Dwóch Wież oraz najstarszego uniwersytetu Europy Zachodniej Univesità di Bologna, mieści się w średniowiecznym budynku Palazzo Pepoli. Warto podkreślić, że do szkoły można dostać się łatwo każdym środkiem transportu miejskiego. Szkoła CULTURA ITALIANA od przeszło 20 lat specjalizuje się w nauczaniu języka włoskiego dla cudzoziemców. Szkoła jest stowarzyszona w ASILS (Związek Szkół Języka Włoskiego dla Obcokrajowców), jest również akredytowana przez Włoskie Ministerstwo Kultury oraz jest akredytowanym centrum egzaminacyjnym CILS (Dyplom wydawany przez Uniwersytet w Sienie, potwierdzający znajomość języka włoskiego)

Wykładowcami w CULTURA ITALIANA są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka włoskiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie w godzinach 9.00 – 12.40 bądź w godzinach 13.00 – 16.40. Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 12 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na dziesięciu poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku włoskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka włoskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem włoskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu (ustnego oraz pisemnego) w celu określenia stopnia znajomości języka włoskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy:

Kurs intensywny w małej grupie (intensive course small group) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten jest odpowiednikiem kursu intensywnego, zajęcia prowadzone są w grupie liczącej do 5 osób. (Razem: 20 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kursy specjalne: Kursy wieczorowe i popołudniowe, kursy indywidualne, kursy w grupach dwuosobowych, kursy specjalistyczne (z zakresu języka handlowego, marketingu, historii sztuki, medycyny, tłumaczeń, turystyki, architektury), kurs dla nauczycieli języka włoskiego – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Bolonii (m.in. zwiedzanie Uniwersytetu oraz jego muzeum) Szkoła organizuje również wycieczki do innych miast włoskich np. Modeny, Ravenny, Ferrary. Słuchacze mogą uczestniczyć we wspólnych wyjściach do restauracji (m.in. wycieczka Tre Osterie – trzy typowe regionalne winiarnie), na wystawy, projekcjach filmów włoskich, wycieczce do fabryki motocykli Ducati, spotkaniach i dyskusjach dotyczących histori i teraźniejszości Włoch oraz w zajęciach sportowych (m.in. możliwość wypożyczenie rowerów, korzystania z basenu, mecze piłki nożnej).

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania na czas trwania kursu. W zależności od terminu kursu szkoła pośredniczy w wynajęciu pokoju (jedno- lub dwuosobowego)przy rodzinie włoskiej (najczęściej w rodzinach bezdzietnych bądź przy osobach mieszkających samotnie) z możliwością korzystania z kuchni bądź pokoju w mieszkaniu wielopokojowym, dzielonym wraz z innymi słuchaczami. Istnieje również możliwość zakwaterowania w samodzielnych mieszkaniach oraz hotelach różnej kategorii, znajdujących się w pobliżu szkoły.

Transport: Do Bolonii można dostać się następującymi środkami transportu:

samolot – czas podróży ok. 4 godziny, wylot z Polski w godzinach przedpołudniowych, przylot do Bolonii w godzinach popołudniowych (z międzylądowaniem w Rzymie),

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestniczenia w niektórych zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca koszty wycieczek poza Bolonię, posiłki, bilety wstępów do odwiedzanych obiektów. Szczegóły dotyczące zajęć pozalekcyjnych uczestnik otrzymuje w sekretariacie szkoły.
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursu do soboty po zakończeniu kursu.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny.
  • Szkoła organizuje zajęcia również a swojej filii w Arezzo – pięknym średniowiecznym toskańskim miasteczku.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym u rodziny goszczącej z możliwością korzystania z kuchni + przejazd autokarem

3 700,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Oferta specjalna:

W przypadku skorzystania z oferty szkoły po raz kolejny w danym roku kalendarzowym – zniżka w wysokości 10% na zajęcia językowe

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.