austria

Wiedeń – Cultura Wien

Szkoła : Szkoła CULTURA WIEN, znajdująca się w centralnej części Wiednia, zaledwie kilka kroków od Stephanplatz, mieści się w przestronnym i funkcjonalnym budynku. Szkoła zapewnia również bezpłatny dostęp do internetu. CULTURA WIEN od wielu lat specjalizuje się w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców a jej wykładowcami są nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie wakacyjnym (Sommerkurse) odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 12.15 lub 14.00 – 17.15 przez 4 godziny lekcyjne dziennie. Maksymalna liczba uczestników w grupie wynosi 15 osób a wykładowcy dokładają wszelkich starań aby każdy uczestnik kursu jak najlepiej wykorzystywał czas a jednocześnie zapewniają miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na 7 poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących – Grundstufe (przeznaczonego dla osób z podstawową znajomością języka niemieckiego. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych – Mittelstufe (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka niemieckiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych – Oberstufe (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem niemieckim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu językowego w celu określenia stopnia znajomości języka niemieckiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Inne kursy: Kurs intensywny (Intensiv A, Intensiv B) – kursy odbywają się od września do czerwca i są odpowiednikiem kursu wakacyjnego. (Razem: Intensiv A – 20 godzin lekcyjnych w tygodniu, Internsiv B – 26 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kurs superintensywny (Intensiv Plus) – Kurs ten jest połączeniem kursu intensywnego z 1 dodatkową godziną zajęć indywidualnych. Zajęcia „sam na sam” z lektorem pozwalają na doglębne zrozumienie poszczególnych aspektów materiału z zajęć grupowych bądź poświęcone są innym zagadnieniom, w zależności od indywidualnych potrzeb uczestnika.   (Razem: 30 godzin lekcyjnych w tygodniu).

Kursy specjalne: kursy standardowy (9 godzin lekcyjnych w tygodniu), kursy wieczorowe, kursy przygotowujące do ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom), Business German.

Zajęcia pozalekcyjne: Zgodnie z dewizą szkoły „Chcemy żebyś poznał Wiedeń lepiej niż przeciętny turysta” uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Wiedniu. Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, teatru, opery, muzeów, projekcje filmów, spotkania dotyczące austriackiej literatury, kursy walca, kursy gotowania, różnego rodzaju zajęcia sportowe.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły (maksymalny czas dojazdu środkami komunikacji miejskiej do szkoły wynosi ok. 25 minut) na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednosobowe u austriackich rodzin (z możliwością korzystania z kuchni bądź z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli domu. Istnieje również możliwość wynajęcia samodzielnego mieszkania jednopokojowego w kuchnią oraz WC. Podczas kursów wakacyjnych uczestnicy magą skorzystać z bogatej oferty zakwaterowania w domach studenckich różnego standardu (typ A – nowoczesny akademik w 19 dzielnicy, pokoje jednoosobowe z prysznicem, łazienka na każdym piętrze; typ B – nowy dom studencki w 17 dzielnicy, pokoje jednoosobowe, kuchnia, łazienka oraz toaleta wspólne dla 2-4 pokoi; typ C – nowoczesny dom tudencki w 9 dzielnicy, pokoje jedno- bądź dwuosobowe z łazienką) W domu studenckim typu C istnieje możliowość zakwaterowania z posiłkami.

Transport: Do Wiednia można dostać się następującymi środkami transportu:

  • samolot – czas podróży ok. 2 godzin, wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Wiednia w godzinach przedpołudniowych,
  • autokarem – czas podróży ok. 15 godzin, wyjazd w godzinach popołudniowych, przyjazd do Wiednia w godzinach rannych następnego dnia,
  • pociągiem – czas podróży ok. 8 godzin, wyjazd w godzinach przedpołudniowych, przyjazd do Wiednia w godzinach późnopopołudniowych

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnistwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty biletów wstępu do odwiedzanych obiektów oraz koszty transportu.
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna.

Przykładowa cena:

pobyt 4 tygodniowy (80 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym w domu studenckim typu A z własnym wyżywieniem + transport

5 000,- zł

stan na dzień 19-06.2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.