austria

Graz – Deutsch in Graz

Szkoła : Szkoła Deutsch in Graz [dig] znajduje się w Grazu, alpejskiej miejscowości położonej w południowej części Austrii. Graz, uznane za europejską stolicę kultury w 2003 roku, szczyci się wspaniałą Starówką. [dig]mieści się w przestronnym i funkcjonalnym budynku. Szkoła jest akredytowanym centrum egzaminacyjnym ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom). Deutsch in Graz od wielu lat specjalizuje się w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców a jej wykładowcami są tylko nauczyciele austriaccy (native speakers) z wyższym wykształceniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka niemieckiego dla cudzoziemców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 9.00 – 12.30 oraz w piątki w godzinach 9.00 – 11.45 przez 4 godziny lekcyjne dziennie. Maksymalna liczba uczestników w grupie wynosi 10 osób, co w zauważalny sposób pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 19 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na 7 poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących – Grundstufe (przeznaczonego dla osób z podstawową znajomością języka niemieckiego. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych – Mittelstufe (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka niemieckiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych – Oberstufe (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem niemieckim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu językowego w celu określenia stopnia znajomości języka niemieckiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Inne kursy: Kurs intensywny całodniowy (All-day course) – jest to propozycja dla osób pragnących pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten obejmuje 28 godzin lekcyjnych zajęć w tygodniu.

Kursy specjalne: kursy gramatyki języka niemieckiego (6 – 9 godzin lekcyjnych w tygodniu), kursy wieczorowe oraz ranne, kursy przygotowujące do ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom), Business German, kursy literatury austriackiej, zajęcia indywidualne, kursy na życzenie oraz inne – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Graz oraz innych miastach Austrii (m.in. Wiedeń). Szkoła organizuje również wspólne wyjścia do restauracji, teatru, muzeów, różnego rodzaju zajęcia sportowe, wycieczki dom mniejszych miescowości Styrii, zabawy taneczne.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednosobowe u austriackich rodzin (z posiłkami przyrządzanymi przez właścicieli domu), pokoje jednoosobowe w samodzielnym mieszkaniu dzielonym razem z innymi uczestnikami kursu (z możliwością korzystania z kuchni), pokoje jedno – oraz dwuosobowe w hotelu ***. W okresie wakacyjnym (od 01.07 – 30.09) istnieje możliwość zakwatewrowania w pokoju dwuosobowym w domu studenckim (z możliwością korzystania ze wspólnej kuchni).

Transport: Do Graz można dostać się następującymi środkami transportu:

  • samolot + pociąg – czas podróży ok. 7 godzin, wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Wiednia w godzinach przedpołudniowych, następnie połączenie kolejowe z Graz
  • autokarem – czas podróży ok. 24 godzin, wyjazd w godzinach popołudniowych, przyjazd do Wiednia w godzinach rannych następnego dnia, następnie połączenie kolejowe z Graz
  • pociągiem – czas podróży: ok. 11, wyjazd do Graz w godzinach przedpołudniowych z przesiadką w Wiedniu, przyjazd do Graz w godzinach wieczornych

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: zajęcia pozalekcyjne są dodatkowo płatne. Koszt uczestnictwa w 1 zajęciach odbywających się po południu oraz 3 zajęciach odbywających się wieczorem wynosi ok. 160 zł/tydzień
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna (ok. 100 zł).

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (38 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym w domu studenckim z własnym wyżywieniem

4050,- zł

stan na dzień 19-06-2023 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Oferta specjalna:

W przypadku ponownego uczestnictwa w kursie organizowanym przez Deutsch in Graz [dig] w danym roku kalendarzowym – zniżka 10 % na zajęcia lekcyjne.

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.