Wakacje z językiem polskim
dla dzieci w wieku 10 – 17 lat

  1. 33 godziny lekcyjne zajęć z języka polskiego
  2. indywidualne podejście do każdego uczestnika
  3. wykwalifikowana kadra
  4. bezpieczny ośrodek
  5. ciekawy program zajęć dodatkowych

Wakacje z językiem polskim

to propozycja dla dzieci z rodzin dwunarodowościowych, dla tych, których rodzina ma polskie korzenie bądź tych, które chcą się nauczyć tego pięknego języka. W naszej wieloletniej praktyce często spotykamy się z problemem dzieci, których jedno lub nawet dwoje rodziców to Polacy, jednak znajomość języka polskiego jest u nich niewystarczająca. Wychowywane za granicą często lepiej znają język kraju zamieszkania niż polski. Niestety, mimo starań rodziców, sam kontakt z tym językiem w domu też nie jest wystarczający, by właściwie się go nauczyć.
Dlatego też zapraszamy na „Wakacje z językiem polskim” – to bardzo skuteczny sposób by odpocząć w przepięknej, zielonej okolicy, tuż nad brzegiem jeziora Wigry. Jednocześnie w bezstresowej oraz sympatycznej atmosferze, wśród rówieśników z całego świata, poznać bądź „podszlifować” język polski.

33 godziny lekcyjne
zajęć z języka polskiego

Podczas „Wakacji z językiem polskim” proponujemy 3 godziny lekcyjne zajęć językowych dziennie w grupach maksymalnie 10-osobowych (dobranych odpowiednio pod względem wieku oraz stopnia znajomości języka polskiego). Z uwagi na fakt, że jest to okres wakacji i dzieci niezbyt chętnie myślą o nauce, większość zajęć jest prowadzonych w formie gier i zabaw, bardzo często na świeżym powietrzu.

Indywidualne podejście do każdego uczestnika

Każdy uczeń jest inny. Jedni potrzebują tylko pracy nad akcentem, inni nad słownictwem, kolejni bardzo bogate słownictwo a jednak gruntowne braki w gramatyce. Przez ponad 10 lat działalności spotykamy się z wieloma problemami językowymi dzieci i młodzieży i w każdym przypadku udaje nam się pomóc.

Nie ograniczamy się tylko do zajęć grupowych – uczestnicy mają możliwość uzyskania indywidualnego wsparcia ze strony naszych lektorów. Kadra jest do dyspozycji dzieci również w pozostałych godzinach. Jeśli tylko uczestnik ma jakiś problem językowy (bądź nie tylko językowy) zawsze może liczyć na naszą pomoc.

Ciekawy program zajęć dodatkowych

Kurs języka polskiego to tylko jedna z części wypoczynku dzieci. Dla uczestników przewidziane są dodatkowe atrakcje każdego dnia. W programie m.in. zajęcia artystyczne i sportowe, wycieczki krajoznawcze po Wigierskim Parku Narodowym i okolicach, przejażdżka Wąskotorową Koleją Wigierską, , ogniska, dyskoteki (organizowane na terenie ośrodka), pokazy polskich filmów, wycieczka do Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, spływy kajakowe. Wszystkie zajęcia organizowane są pod czujnym okiem opiekunów oraz ratowników (wodne zajęcia sportowe).

Wykwalifikowana kadra

Nasi lektorzy to osoby młode, ale już z kilkuletnim doświadczeniem nie tylko w nauce języka polskiego, ale również w opiece nad dziećmi i młodzieżą na obozach językowych. To osoby pełne pomysłów, energii, zaangażowania, inicjatywy, a przede wszystkim bardzo łatwo nawiązujące kontakt z uczestnikami. Z naszą kadrą nie sposób się nudzić!
Agnieszka Majcher

Agnieszka


Mam na imię Agnieszka. Bardzo lubię pracować z dziećmi, bo cenię ich kreatywność i ciekawość w patrzeniu na świat. Wiem, że w ich towarzystwie nie sposób się nudzić i każda zwykła sytuacja może stać się przygodą! Jako lektor języka polskiego jako obcego, naukę z nimi traktuję jako wyzwanie wobec poszukiwania atrakcyjnych metod poznawania języka przez zabawę.

Aneta Reurowicz

Aneta


W 2013 roku ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Wybrałam zawód nauczyciela, ponieważ uczenie jest moją pasją. Szczególnie cenię lekcje z dziećmi. Uczenie ich daje mi dużo satysfakcji, a ponadto zawsze nawiązuję z nimi pozytywne relacje. Bycie lektorem języka polskiego to niezwykle interesujące doświadczenie, które nie tylko pozwala mi spełniać się jako nauczyciel, ale również daje mi możliwość zapoznania się z innymi kulturami i tradycjami. W wolnym czasie lubię czytać książki, oglądać dobre filmy i chodzić do teatru.

Karolina

Karolina


Jestem absolwentką filologii polskiej UW. Lubię przekazywać innym wiedzę, dlatego najmniejszy nawet postęp mojego ucznia jest dla mnie ogromnym sukcesem. Uczenie obcokrajowców pozwala mi nawiązywać ciekawe znajomości, poznawać nowe kultury i wspaniałych ludzi. Jako lektor jestem cierpliwa i wyrozumiała. Na każdych zajęciach staram się udowodnić, że nauka języka może być niezwykle fascynującą przygodą.

Bezpieczny ośrodek

Wybór Gawrych Rudy nie jest przypadkowy – to urokliwe, spokojne i bezpieczne miejsce w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Ośrodek, zajmujący teren 5 hektarów, znajduje się w lesie, nad samym brzegiem bardzo czystego jeziora Wigry.Zakwaterowanie: wygodne pokoje dwuosobowe z balkonami (oddzielna łazienka dla dwóch pokoi),

Pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja w stołówce mieszczącej się na terenie ośrodka,

Sprzęt pływający do dyspozycji uczestników oraz kąpielisko (strzeżone przez ratownika WOPR).

icon-shieldBezpieczeństwo
dziecka

icon-man3 opiekunów
24/h

icon-globeCiekawa lokalizacja
Zobacz na mapie

Zapraszamy

Termin obozu: 07.08-20.08.2017
Cena: 2 890 PLN

Szczegółowe informacje: Pobierz plik (PDF)

Cena obejmuje: 33 godziny lekcyjne kursu języka polskiego, zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych, wyżywienie 3 x dziennie, bogaty program zajęć sportowo-kulturalnych każdego dnia, 24-godzinna opieka nad dziećmi, ubezpieczenie zdrowotne, przejazd autokarem na trasie Warszawa – Gawrych Ruda – Warszawa.

Zniżki! przy zapisie 2 dzieci i więcej (zapytaj o szczególy)

Zostaw nam swoje dane,
a my skontaktujemy się z Tobą.

Suwalszczyzna i „Wakacje z językiem polskim” czekają!