wlochy

Otranto – Porta d’Oriente

Szkoła: Szkoła Porta d’Oriente znajduje się w nadmorskim miasteczku turystycznym Otranto położonym w południowo-wschodniej części Półwyspu Apenińskiego, w regionie Apulii, godzinę drogi na południe od Lecce. Miniaturowe miasto skupione wokół przystani, stanowi doskonałą bazę do zwiedzania tej części wybrzeża Adriatyku. Do jednej z atrakcji turystycznych należy zwiedzanie najbardziej wysuniętego na wschód przylądka Półwyspu, Capo d’Otranto. Rano przy dobrej pogodzie rozciąga się wspaniały widok na oddalone o około 80 km góry Albanii, a niekiedy nawet odległe o 100 km Corfu. Otranto jest wspaniałym miejscem wypoczynkowym, przyciąga turystów wspaniałymi plażami, możliwością nurkowania, korzystania ze sportów wodnych jak przede wszystkim wyjątkową czystością wody. Miasto w 2002 znalazło się na pierwszym miejscu wśród dziesięciu najczystszych w Europie. Latem organizowane są wycieczki do Grecji. Wypoczynek można połączyć również z zabawą. W centrum miasta znajdują się liczne pub’y, dyskoteki, restauracje i hotele. W sezonie letnim odbywają się tu koncerty, projekcje filmów na powietrzu. Do tradycji należy również taniec, wykonywany na ulicach miasta, zwany tarantelą.

Szkoła mieści się w centrum historycznym miasta, w budynku z 900 r., położonym 20 m od plaży. Sale wyposażone są w specjalistyczny sprzęt dydaktyczny oraz klimatyzację. Do dyspozycji słuchaczy pozostaje również sala komputerowa z dostępem do Internetu oraz biblioteka, w której uczestnicy kursu mogą znaleźć bogaty zbiór książek, czasopism, słowników oraz włoskich filmów. Szkoła objęta jest programem „Lingua”, który ma na celu promocję najnowszych metod nauczania języka włoskiego. Szkoła współpracuje również z Uniwersytetem w Sienie i przygotowuje do egzaminów CILS.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym (intensive course) odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny lekcyjne dziennie (2 godziny zajęć leksykalno-gramatycznych oraz 2 godziny konwersacji) Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 10 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjazną atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na czterech poziomach zaawansowania: od kursu dla początkujących (przeznaczonego dla osób nie porozumiewających się jeszcze w języku włoskim. Po jego zakończeniu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne), poprzez kursy dla średniozaawansowanych (pomagające w poznaniu bardziej złożonych struktur gramatycznych oraz oferujące ćwiczenia poszerzające znajomość języka włoskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do kursów dla zaawansowanych (są one propozycją dla osób swobodnie posługujących się językiem włoskim i pragnących dogłębnie poznać wszystkie aspekty języka).

Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu (pisemnego i ustnego) w celu określenia stopnia znajomości języka włoskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom.

Inne kursy:

Kurs superintensywny (intensive-plus course) – jest to propozycja dla osób pragnących

pełniej wykorzystać swój pobyt w szkole. Kurs ten obejmuje 6 godzin lekcyjnych zajęć dziennie (Razem: 30 godzin lekcyjnych w tygodniu)

Kursy specjalne: zajęcia indywidualne, kurs przygotowujący do egazminu C.I.L.S., kursy z zakresu języka handlowego (business italian), prawnego, medycznego, kursy tematyczne (kultura Włoch, literatura włoska, archeologia), kurszy doszkalające dla nauczycieli języka włoskiego – o szczegóły prosimy pytać w biurze.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w wycieczkach po Otranto, wycieczkach do różnych miejscowości znajdujących się na wybrzeżu Włoch (m.in. do greckiej części Salento, Corigliano ze wspaniałym zamkiem, Lecce) czy w organizowanych rejsach. Szkoła organizuje również wspólne wieczory z winem i kuchnią włoską, projekcje filmów, wieczory z włoską muzyką.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania w pobliżu szkoły na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednosobowe przy rodzinach włoskich (z możliwością korzystania z kuchni), pokoje jedno- oraz dwoosobowew samodzielnych mieszkaniach dzielonym wraz z innymi słuchaczami (z możliwością korzystania z kuchni) oraz w samodzielnych mieszkaniach i hotelach.

Transport: Do Otranto najlepszym środkiem komunikacji jest samolot ( czas podróży ok. 5 godzin – wylot z Polski w godzinach rannych, przylot do Brindisi w godzinach przedpołudniowych z międzylądowaniem w Mediolanie).

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnistwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty wycieczek poza Otranto, posiłki, bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu. Noclegi uzupełniające są dodatkowo płatne.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatna ok. 125 EURO. Z lotniska Brindisi do Otranto kursują również autokary (koszt około 6 EURO, czas dojazdu ok. 90 minut).  

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu (z własnym wyżywieniem) + przejazd autokarem do Brindisi

4 900,- zł

stan na dzień 03-06-2019 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt:

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.