hiszpania

Cadiz – Centro MELKART

Szkoła: Szkoła MELKART znajduje się w historycznym centrum Kadyksu, położonego na południowym wybrzeżu Andaluzjim otoczonego pięknymi, piaszczystymi plażami. W mieście odbywają się również liczne festiwale kulturalne. Szkoła mieści się w typowym andaluzyjskim budynku z 1856 roku, położonym na Starym Mieście. Powstała ona ponad 10 lat temu o specjalizuje się w prowadzeniu kursów języka hiszpańskiego dla obcokrajowców.

Kurs: Zajęcia na kursie intensywnym odbywają się od poniedziałku do piątku. Maksymalna liczba uczestników kursu w grupie to 7 osób, co pozwala na poświęcenie należytej uwagi każdemu słuchaczowi a jednocześnie zapewnia miłą i przyjacielską atmosferę na zajęciach. Kurs obejmuje 20 godzin lekcyjnych tygodniowo i prowadzony jest na sześciu poziomach zaawansowania: poczynając od poziomu dla początkujących (przeznaczonego dla osób już znających w stopniu podstawowym język hiszpański, po zakończeniu kursu uczestnik jest w stanie poradzić sobie językowo w codziennych sytuacjach, wykorzystując poznane podstawowe zwroty oraz struktury gramatyczne) poprzez poziom dla średnio zaawansowanych (który pozwala studentom poznać bardziej złożone struktury gramatyczne oraz oferuje ćwiczenie poszerzające znajomość języka hiszpańskiego w zakresie rozumienia języka pisanego oraz mówionego) aż do poziomu dla zaawansowanych (przeznaczonego dla osób posługujących się językiem hiszpańskim w stopniu bardzo dobrym. Kurs ten pozwala na dogłębne poznanie trudniejszych aspektów gramatycznych języka oraz poszerzenia zasobu słownictwa związanego z wieloma nowymi sytuacjami).

Główny nacisk podczas prowadzenia zajęć kładzie się na komunikację werbalną pomiędzy słuchaczami a wykładowcą, co w bardzo szybkim czasie przynosi widoczne efekty w zakresie poszerzenia zdolności rozumienia języka mówionego oraz używania go w codziennych sytuacjach. Zakres przeprowadzanych zajęć językowych nie pomija również ćwiczeń gramatycznych czy leksykalnych opartych na tekstach specjalne przygotowanych dla słuchaczy danego poziomu znajomości języka hiszpańskiego. Szkoła kładzie nacisk na poznanie kultury hiszpańskiej. Przed rozpoczęciem kursu słuchacz przystępuje do testu w celu określenia stopnia znajomości języka hiszpańskiego oraz wyboru poziomu odpowiadającego jego umiejętnościom. Po zakończeniu kursu słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia kursu.

Inne kursy: Kurs intensywny obejmujący 25 godzin zajęć językowych tygodniowo, kurs super-intensywny, zajęcia indywidualne, kurs kultury hiszpańskiej, kurs literatury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej, kursy języka biznesowego, kursy języka hiszpańskiego połączone z zajęciami sportowymi (np. surfing, flamenco), kursy przygotowujące do egzaminów.

Zajęcia pozalekcyjne: Szkoła oferuje również wiele możliwości wspólnego spędzania czasu po lekcjach. Uczestnicy kursu mogą wziąć udział w zwiedzaniu miasta, wspólnych wyjściach do kina, wieczorach flamenco i innych.

Zakwaterowanie: Szkoła pomaga w znalezieniu zakwaterowania na czas trwania kursu. Do dyspozycji słuchaczy są pokoje jednoosobowe przy rodzinach hiszpańskich, w samodzielnych mieszkaniach dzielonych z innymi uczestnikami kursu lub domach studenckich.. Dla osób potrzebujących większej swobody istnieje możliwość rezerwacji pokoi hotelowych.

Transport: Do Kadyksu można dostać się następującymi środkami transportu:

  • samolot – przelot do Sevilli lub Malagi, następnie przejazd autokarem do Kadyksu
  • samolot – przelot do Madrytu, następnie przejazd autokarem do Kadyksu.

Szkoła oferuje również transfer z lotniska.

Ważne informacje:

  • Zajęcia pozalekcyjne: opłata za kurs obejmuje również możliwość uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnik opłaca tylko koszty wycieczek poza Kadyks, posiłki, bilety transportu miejskiego oraz bilety wstępów do odwiedzanych obiektów.
  • Zakwaterowanie: szkoła rezerwuje zakwaterowanie od niedzieli poprzedzającej rozpoczęcie kursy do soboty po zakończeniu kursu.
  • Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu z lotniska/ dworca do miejsca zakwaterowania. Odbiór uczestnika z lotniska/ dworca przez przedstawiciela szkoły jest dodatkowo płatny.

Przykładowa cena:

pobyt 2 tygodniowy (40 godzin zajęć lekcyjnych) + zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym w mieszkaniu dzielonym z innymi uczestnikami kursu bez wyżywienia (do dyspozycji kuchnia)

3 200,- zł

stan na dzień 20-11-2018 r., cena uzależniona jest od wysokości kursu EURO

Kontakt: W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących wybranego przez Państwa kursu prosimy o bezpośredni kontakt z FES Centrum Edukacji Zagranicznej.

Skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Administratorem danych osobowych zawartych w formularzu jest FES Centrum Edukacji Zagranicznej z siedzibą pod adresem: ul. Rybnicka 59 lok. 9, 02-432 Warszawa, tel.: 22-826 03 09, e-mail: kursy@fes.waw.pl. Dane będą przetwarzane do podjęcia działań na Pana/Pani żądanie w celach wynikających z prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych, a mianowicie marketingu bezpośredniego (m.in. przesyłania oferty). Dane będą przetwarzane do czasu zrealizowania lub zaprzestania realizowania ww. celów. Przysługuje Panu/Pani prawo do żądania dostępu do podanych danych, jak również do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a w zakresie przetwarzania do celów marketingu bezpośredniego również prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania. Może Pan/Pani wnieść skargę do GIODO. Podanie powyższych danych jest dobrowolne, lecz niepodanie ich będzie skutkowało niemożnością realizacji celów, o których mowa powyżej.